Counter


View My Stats

poniedziałek, 19 marca 2012

Tyrarcha

Konkordat zostawiła swoim następcom parafianka Suchocka, która została nagrodzona ciepłą posadką w rzymskiej ambasadzie. Gdy myślę o tej pani, nieodparcie nasuwają mi się skojarzenia z najstarszym (podobno) zawodem świata, choć nie ze względu na jej wygląd (bo to - jak mawiał Lopek Krukowski "...chodząca propaganda co do płeć, ażeby nie"). Polska Thatcher, psiakrew! Godzi się przypomnieć, że Suchocka podpisała konkordat w momencie, gdy niczego już de facto podpisywać nie mogła, bo Sejm odwołał jej rząd w drodze głosowania.

Ale złotousty Miller nawet nie kwiknął, tylko przedstawił konkordat do ratyfikacji przez Sejm, a posłowie jak te barany klepnęli wszystko nawet chyba nie czytając, bo obecny konkordat jest dla Polski dużo mniej korzystny, niż ten przedwojenny, zawarty przez rząd sanacyjny. (przed wojną na przykład kościółkowi kandydaci na biskupów musieli zyskać akceptację władz państwowych).

Tyrarchowie ostatnio idą w zaparte i kłamią, aż im się spod mycek kurzy. Oto wypowiedź abepe Michalika:

Likwidacja Funduszu wydaje się mało prawdopodobna. Raczej zmiany pójdą w kierunku przekształcenia Funduszu. Zaledwie jakiś procent mienia został zwrócony Kościołowi, a w takiej sytuacji uczciwy rząd nie może się wycofać z zobowiązań państwowych. Mam nadzieję, że dla polityków oprócz ideologii, liczy się również roztropność i uczciwość. Likwidacja Funduszu Kościelnego to byłby gol samobójczy w polską rację stanu - powiedział abp Józef Michalik w obszernym wywiadzie, który już jutro ukaże się w dwóch częściach na stronach Onetu.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-michalik-likwidacja-funduszu-koscielnego-to-by,1,5062465,wiadomosc.html

Zwróćcie uwagą na tę część wypowiedzi sukienkowego , która dotyczy zwrotu kościelnego mienia. ZALEDWIE JAKIŚ PROCENT! Tfu!

Że też Jego Fluorescecji język od łgarstw nie zwinie się w trąbkę! Tyrarchowie kompletnie już stracili kontakt z rzeczywistością...

1 komentarz:

  1. Nie będę oryginalny, ale co tam. Zawsze jak czytam o tym, jak się sukienkowi prują, przypomina mi się to:

    http://demotywatory.pl/3738052

    OdpowiedzUsuń